Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi Yabancı Gazeteciler İle Buluştu

Buluşmada TFF Başkanı Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili …

Buluşmada TFF Başkanı Büyükekşi,

Buluşmada TFF Başkanı Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri, Dış İlişkiler ve Kadın Futbolu Sorumlusu Nüket Küçükel Ezberci ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş yer aldılar.

UEFA Kupaları Kura çekimleri ve Ödül Töreni Gala Programı için İstanbul’da bulunan yabancı basın mensupları Swissotel’de ağırlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi: ‘’Dünyanın en güzel şehri, Avrupa’nın en büyük futbol finali için hazır. Tüm futbol severlere sesleniyorum, 10 Haziran 2023 için yerinizi şimdiden ayırtın. Avrupa futbolunun yeni sezonunun açılışını ve 2023 yılındaki kapanışını futbol kentimiz İstanbul’da yapmak, bunun da hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılına denk gelmesi bizi son derece memnun etti.’’ şeklinde konuştu.

Mehmet Büyükekşi ek olarak şunları söyledi:

Geçmiş yıllardan gelen tecrübemizle ve daha önceki 2005 UEFA Şampiyonlar Ligi finali, 2009 UEFA Kupası finali ve 2019 UEFA Süper Kupa maçına başarıyla ev sahipliği yapmış olmamız gerçeğinden hareketle, gelecek yılki final için daha şimdiden hazır olduğumuzu söyleyebilirim.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda UEFA standartları doğrultusunda kapsamlı yenileme çalışmaları yaptık. Maalesef COVID-19 pandemisi nedeniyle, iki defa final maçı başka ülkelere alındı. Ancak ümit ediyoruz ki büyük bir heyecanla beklenen finali bu yıl İstanbul’da gerçekleştireceğiz.

TFF, bu etkinliğe ev sahipliği yapabilmek için 3 yıldan beri UEFA ile müthiş bir iş birliği içerisinde çalışmaktadır ve Avrupa futbolunun patronu olan UEFA’ya Federasyonumuza olan güveni nedeniyle teşekkür etmek isterim.

Kadın futboluna da çok önem veriyoruz. Kadın futbolunun Türkiye’nin çok izlenen spor branşlarından birisi olması için hazırlıklarımızı yapıyoruz

Kasımların çocukların gençlerin anne babaların tribünlerde yer almasını istiyorum. Kadının olduğu her yerde dostluk, sevgi, barış olur. 100 yıllık tarihinde TFF’de hiç kadın YK olmamış. İlk kez biz iki kadın üyemize görev verdik. Tüm kurullarımıza da kadın üyelerimizi dahil ettik.

Geçtiğimiz haziran ayında yapılan kongrede Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı olarak seçildim ve bugün itibarıyla görevdeki 70. günüm. Ben ve TFF Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım, zorunlu olarak öncelikle acil çözüm bekleyen ulusal meseleler üzerine yoğunlaştık.

Diğer yandan, bu tür toplantıların, uluslararası düzeyde vizyonumuzu ve hedeflerimizi ortaya koymak, mesajımızı ülke dışarısına da ulaştırmak açısından son derece faydalı buluyoruz.

Seçildiğimiz ilk günden itibaren, yönetimde şeffaflığın attığımız her adımda bir numaralı ilkemiz olacağını söylemiştik. Bu nedenle sorularınıza içtenlikle yanıt vermeye çalışacağım.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop: ‘’Türkiye’de kadın futbolu amatör futbol olarak nitelendiriyor. İlk hedefimiz Kadın Futbol Süper Lig’ini profesyonel statüye kavuşturmak. Türkiye’de kadın futbolcularımız bunu hakediyor.’’ dedi.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri, Dış İlişkiler ve Kadın Futbolu Sorumlusu Nüket Küçükel Ezberci deÖlçebildiğimiz oranda geliştirebiliriz. Kız çocuklarımızın futbol ile gelişimini önemsiyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı