Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüysüzler Pazarı için kura çekimi

İzmit’te Tüysüzler Pazarında bulunan

İzmit’te Tüysüzler Pazarında bulunan 45 adet pazar yeri için İzmit Belediyesi Dernekler Yerleşkesi’nde noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediyesi ve Pazarcılar Odası tarafından Tüysüzler Pazarında bulunan 45 adet pazar yeri için İzmit Belediyesi Dernekler Yerleşkesinde noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kura çekimine çok sayıda pazarcı esnafının yanı sıra İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ramazan Kumsar ve Tüysüzler Mahalle Muhtarı Selahattin Harata katıldı.

Kura çekimi öncesi kürsüye gelen İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, “Bu bölgedeki pazar ihtiyacını muhtarımız ilettikten sonra belediye olarak ne yapabiliriz diye düşündük. Şu anda pazarın kurulduğu yer aslında bir pazar yeri değil otopark alanıydı. İmar Müdürlüğünün de çalışmalarıyla orayı pazar kurulabilecek hale getirdik. Pazarcılar Odası ve Zabıta Müdürlüğümüzün desteğiyle tüm süreçleri tamamladık. Biz şeffaf olmak amacıyla herkesin huzurunda noterimizin katılımıyla çekilişimizi gerçekleştiriyoruz. Kura çekilişimizin esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kura öncesi konuşan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ramazan Kumsar, “Benim dönemimde kurulan ilk yeni pazar yeri olacak burası. Güzel bir pazar yeri oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibi pazarcı esnafını hep önemsedi.  Bu pazar yerinde tüm yerler köşe. Kimseye arada değil. Buraya 60-70 esnaf da sığabilirdi ama biz dedik ki , ‘Pazarcı esnafı güzel tezgah açsın’ Yerlerimiz 9 metre. Bugüne kadar bütün pazarlarda hep standart 5 metre olarak planlandı tezgâhlar. Bundan sonra açacağımız pazarlarda da standardımız 9 metre olacak.

“3 HAFTA TEZGAH AÇMAYAN HAKKINI KAYBEDER”

Tüysüzler Mahallesi Kocaeli’nin en hızlı gelişen mahallelerinden bir tanesi. Ben burayı 2. Yahya Kaptan olarak görüyorum. Burada esnafımız gerçekten çok iyi paralar kazanacak. Bu pazarın üst kısmı da kapanacak. Öncelikli gruplarımız var kurada. İlk grubumuz İzmit’te hiç pazar yeri olmayanlar, sadece bir pazar yeri olan arkadaşlar ikinci grubumuz. Amacımız yeri olmayan arkadaşlara yer kazandırmak. Bu kuradan çıkan arkadaşlar burada 3 hafta üst üste tezgah açmazlarsa yeri iptal olacak” şeklinde konuştu.