Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cansu Canan Özgen: “Hayatımın en mutlu anlarından birini yaşıyorum”

Ekranların başarılı sunucusu Cansu Canan Özgen, oğlu Ali Veysel ile birlikte yaptıkları aktiviteleri, ona dair gelecek planlarını, bir ebeveyn …

Ekranların başarılı sunucusu Cansu

Ekranların başarılı sunucusu Cansu Canan Özgen, oğlu Ali Veysel ile birlikte yaptıkları aktiviteleri, ona dair gelecek planlarını, bir ebeveyn olarak hislerini Anneler Günü için anlattı.

İSTANBUL İGFA- Annelik; yolu bilerek yeniden çocukluğa, o masumiyete geri dönmek ve yeniden başlamak bence” ifadeleriyle anneliği anlatan Cansu Canan Özgen, anne olmakla birlikte hayatının nasıl bir değişime uğradığını “Bana göre hiç kimsenin beklentileri doğrultusunda gitmiyor o işler, çünkü bu, beklenti içerisine girilebilecek bir durum değil. Her çocuk farklı; gelişimi, yapısı, ailesinden bekledikleri farklı. Bebek ama inanın sizinle doğduğu günden itibaren kendi istekleri ve beklentileri doğrultusunda bir iletişim kuruyor. Dolayısıyla, hayatımız çok değişti, çok radikal değişikliklerimiz oldu ama beklentilerimizde büyük bir değişiklik olmadı. Bebeğimiz hayatımıza entegre oldu, ailemiz büyüdü. Bütün bu değişimler tabii ki dünyanın en güzel değişimleri. Hayatımın en mutlu anlarından birini yaşıyorum” açıklamasında bulundu.

Çocuğunuzun ismine nasıl karar veriş aşamasından bahseden Özgen “İsimlerin karakter üzerinde etkisi olduğuna inanan bir insanım. Tarihî karakterleri çok severim. Ali Veysel ismini ben koydum. Ali hem evrensel bir isim hem de “ali” gibi ilmin kapısı olsun istedim ve beni yakaladığı için de bu isim üzerine başka hiç düşünmedim. Veysel, eşimin rahmetli babasının adıydı, ismini yaşatsın istedim. Bu kararıma eşim de çok mutlu oldu. Aynı zamanda, aile büyüklerinin adının alınması, geleneklerimizde de olduğu için çok hissederek koydum bu ismi. Veysel Karani’yi çok sevdiğim için, zaten Veysel de sevdiğim bir isimdi. Çift isim seviyorum. Örneğin; bebeğim kız olsaydı, adı Fatma Zehra olacaktı” dedi.

Annesinden aldığı ve kendisi için önem taşıyan bir öğüdü anlatan Cansu Canan Özgen “Annem dürüstlüğe ve güvenilir olmaya çok önem verirdi. Bana hayatım boyunca hep şunu söyledi: “Sana güvenen hiçbir insanı yarı yolda bırakma. Cansu denildiğinde, emin olunan ol.”. Ben buna çok kıymet veriyorum ve güvenilir olmak benim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Çocuğuyla beraber yapmaktan en çok keyif aldığınız aktiviteler neleri anlatan Özgen “Bazen ben şarkı söylüyorum ve dans ediyoruz, oyun oynuyoruz, ona çok ilginç hikâyeler uyduruyorum, bol bol aktivite yapıyoruz ve günümüz dolu dolu geçiyor. Çalıştığım için az uyumuşsam, uyku için izin istiyorum ondan. Gün içerisinde benimle birlikte ciddi bir mesaisi var. Yemeden içmeye, onun öz bakımından hava almasına, saçının taranmasından tırnağının kesilmesine her şey benim kontrolüm altında. Eğer işim yoksa ben denetlemeye çalışıyorum ve dolayısıyla aramızda olağanüstü bir ahenk var. Ali’yle beraber yaptığımız birçok şeyden keyif alıyoruz. Onunla anne karnından itibaren konuşmaya başlamıştım. Yoğun bir çalışma içerisinde olduğumdan, bazen sabah uyandığında “Anneciğim, seni anneannene bırakıyorum,” diyorum ve birkaç saat yatıyorum. Sonra dönüyorum ve inanılmaz keyifli vakit geçiriyoruz. Top oynamayı çok seviyoruz. Duygu durum toplarıyla çok eğleniyoruz. Birlikte yürüyüş yapmaya bayılıyoruz” dedi.

Özgen, Anneler Günü hakkında ise şunları söyledi: “İçerisinde merhamet duygusunu, vicdanını taşıyan bütün annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nün kutluyorum. Evlatlarımız için, bu ülkenin çocukları için çok daha güzel günler diliyorum herkese.”