Nasır Tedavisi İzmir

Nasır Tedavisi İzmir

PAYLAŞ

Ayakların daha çok kemikli bölgesinde oluşan nasır daha çok ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar giyilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Ayak bölgesinde yaşanabilecek en kötü cilt sorunlarından birisi olarak gösterilen nasır, toplumda oldukça fazla kişide görülmektedir. Nasır sorunu ile karşı karşıya kalan birçok kişi nasır tedavisi İzmir şeklinde aramalar yapmaktadır. Bu sorun ile ilgili yaptığınız aramalarda güvenli sonuçlara ulaşmanızı sağlayan https://rizaaktas.com/nasir-tedavisi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayaklar ile ellerini çok fazla kullanan, ağır işlerde çalışan kişilerde de nasır oluştuğu gözlemlenmektedir. Tedavi nasırın bulunduğu bölgeye, nasır sayısına ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Nasır Nedenleri

Nasır tedavisi öncesinde bu duruma neden olan nedenler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ayaklarda meydana gelen nasırın nedeni daha çok kişinin ayak yapısına uygun olmayan ayakkabı giymesinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak özellikle kadınların sürekli olarak topuklu ayakkabı giymesi, erkeklerin sivri burun ayakkabı giymesi, giyilen ayakkabının rahatsız etmesi de nasıra davetiye çıkarabilmektedir. Giyilen ayakkabının ayaktan küçük olması, ayakkabının vurması da nasır oluşmasına neden olmaktadır. Saatlerce ayağında ayakkabı ile çalışıp ayakları terleyen kişilerde de nasır görülmektedir.

Nasır Tedavisi

Yukarıda da belirttiğimiz üzere nasır tedavisi sırasında nasırın boyutu, derecesi, adedi gibi etmenler tedaviye büyük oranda etki etmektedir. Nasırın da kendi arasında farklı türlere ayrıldığını, tedavilerde bu türlerin büyük oranda etki ettiğini söyleyebiliriz. Evde nasır tedavisi elbette yapılabilir. Ancak ileri boyuttaki nasırların kesinlikle cerrahi operasyon gerektirdiğini söyleyebiliriz. Tedavi aşamalarına geçmeden önce nasır çeşitleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

  • Yumuşak Nasır: Yumuşak nasır daha çok ayak parmak arası boşluklarında yer alan bir nasır türüdür.
  • Sert Nasır: Ayağın kemikli bölgesinde ortaya çıkan nasır genel olarak sert nasır olarak adlandırılmaktadır.
  • Tohum Nasır: Daha çok topukların yan ve arka kısmında ortaya çıkan nasırlar tohum nasır olarak adlandırılmaktadır.

Nasır tedavisi İzmir içerisinde profesyonel cihazlarla lazer tedavi yürütülmektedir. Nasırlı bölge yakılarak iyice dibine kadar inilmesi sağlanır. Tedavide amaç nasırı yok etmek değildir. Nasırın kökünden parçalanmasını sağlayarak tekrardan çıkmasını engellemektir. Bunun haricinde topuk taşı gibi yöntemlerle kendiniz evde de nasır bakımını ve tedavisini yürütebilirsiniz.

 

PAYLAŞ