İngiltereKonsolosluğu Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi

İngiltereKonsolosluğu Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi

PAYLAŞ

Tier-1 kategorisi altında yer alan Olağanüstü Yetenekliler (Exceptional Talent) için İngiltere Vizesi’ne fen bilimleri, sosyal bilimler, tıp, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında olağanüstü yeteneği olup Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen kişiler İngiltere Konsolosluğu nezdinde başvuru yapabilirler. Bu vize İngiltere çalışma vizeleri kapsamında olup, başvuru işlemleri için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçilebilir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların en başında, başvuru sahibinin puan bazlı bir İngiltere vizesi türü olan bu vize başvurusu için 75 puanı sağlayabilmesi gelir. CSS Legal şikayet edilen puan bazlı sisteme tabi bu vize türlerinin başvuru şartlarının sağlanması noktasında danışanlarına her zaman doğru yönlendirmeler yaparak vize reddi alma ihtimalini en aza düşüren başarılı bir danışmanlık firmasıdır.

Bu başvurularda 75 puanı sağlamak için fen bilimleri, sosyal bilimler, tıp, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında tanınmış ya da gelecek vaat eden kişilerden biri olmak ve bu durumu İngiltere’de kişinin yeteneğine göre ilgili kurumun onaylaması gerekli kriterlerdir. İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) bu onayın yapılacağı kurum olup, Arts Council England, British Academy, Royal Academy of Engineering, Royal Society, Tech City UK (Tech Nation) bu onayı değerlendiren diğer kurumlardır. Değerlendirmeyi yapacak olan kurum, kişinin uzmanlık alanına bağlı olarak belirlenir. CSS legal yorum ve analiz gerektiren bu vize başvurusunun nasıl yapabileceği hakkında detaylı bilgileri başvuru sahiplerine iletme noktasında oldukça titiz davranan İngiltere vize danışmanlık firmasıdır.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi başvurusunda başvuru sahibinin sağlaması gereken şartlardan bir diğeri ise İngilizce dil şartıdır. Bu başvurularda en az B1 seviyesinde İngilizce bilindiği gösterilmelidir. Çalışma/iş vizesi başvuruları için girilebilecek sınavlar hakkında detaylı bilgi için CSS Legal Danışmanlık başvuru yapacak kişilere iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

Tier-1 kategorisi altında yer alan Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvuruları iki aşamalı olması dolayısı ile zor ve karmaşık yapıdaki başvurulardır. Bu başvuruların ilki, Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı)’e onay almak üzere, diğer başvuru ise dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında vize başvuru işlemlerinin yapılması şeklinde gerçekleşecektir. CSS Müşavirlik tüm bu süreçlerde uzman kadrosuyla müşterilerinin işlemlerini özenle gerçekleştirmektedir.

CSS Legal İngiltere vize danışmanlığı alanında 2006’dan bu yana Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır. İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması vizesi ve İngiltere vizesi reddine itiraz başvurularında CSS & Co Legal Services ile iletişime geçilerek İngiltere vize reddi alma riski de en aza düşürülecektir. Ayrıca İngiltere’de alınacak dil eğitimi, üniversite eğitimi, sertifika programları vb. alanlarda Student Portal International uzmanları ile iletişime geçilebilir.

PAYLAŞ