Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vekil Bekle’den Seferihisar’da vefa ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Cemal Bekle, Seferihisar’da vefa ziyaretleri gerçekleştirdi. AK …

AK Parti İzmir Milletvekili

AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Cemal Bekle, Seferihisar’da vefa ziyaretleri gerçekleştirdi. AK Parti’nin Seferihisar’da yürüttüğü sosyal çalışmalarla ilgili bilgi alan Vekil Bekle, vatandaşla sohbet etti.

AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar Başkan yardımcısı Cemal Bekle, vefa ziyaretleri kapsamında Seferihisar’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Vekil Bekle’ye ziyaretlerinde AK Parti Seferihisar Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Harun İnal ve AK Parti Seferihisar Sosyal Politikalar Başkanı Gülperi Akkaya eşlik etti. Ziyaretlerinde özellikle hasta ve engelli vatandaşları ziyaret eden Vekil Bekle, sağlık sistemi ile ilgili müjdelerin geleceğini ve mevcut sıkıntıların hızla giderileceğini ifade etti.

Seferihisar Sığacık İkinci Bahar Yaşlı Bakım ve Sağlıklı Yaşam Merkezi sakinlerini de ziyaret eden Vekil Bekle merkez sakinleri ile sohbet edip, vakit geçirdi ve merkez yöneticilerden bilgi aldı. Sağlıklı ve doğru yaş alma ile ilgili konuşan Vekil Bekle, Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde yaş sağlıklı yaşlanma ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip yaşlıların sorunlarının araştırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Tüm dünya ile Türkiye’de yaşanan demografik değişim ile yaş ortalamasının arttığına dikkat çeken Vekil Cemal Bekle yaşlı vatandaşlara sunulan kamu hizmetlerinin geliştirilmesinin ve niteliklerinin arttırılmasının meclisin de gündeminde olduğunu vurguladı. Türkiye’deki yaş ortalamasının yükseldiğini ve yaşlı bakım merkezlerinin öneminin arttığını ifade eden Vekil Bekle, “Ülkemizde nüfusun yaş ortalamasının giderek yükseldiğini görüyoruz. Daha önce genç nüfusa sahip olan ülkemizde, yaşlı nüfusumuzun artışıyla ortaya çıkan yeni gereksinimlerin farkındayız. Bu kapsamda yaşlılarımızın fırsat alanlarının, aktif ve sağlıklı yaşlanma bilincinin toplumumuza kazandırılması ile ilgili hem meclisimizde hem de AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Birimimizde pek çok çalışma yürütüyoruz. Kıymetli büyüklerimiz bizler için çok önemli, çok değerli” diye konuştu.

“Gazilerimiz bizim onurumuz”

Seferihisar’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gazileri de unutmayan Vekil Bekle Kıbrıs Gazisi Asb. Mesut Kaymaz ve Güneydoğu Gazisi Resul Ulaş’ı da ziyaret etti. Gazilerle sohbet eden Vekil Bekle, “Gazilerimiz bizim onurumuz, vatanımız gazilerimizin ve şehitlerimizin korkusuzca mücadelesi sayesinde yarınlara umutla bakıyor” diye konuştu. Kıbrıs Gazisi Asb. Mesut Kaymaz’ın anılarını dinleyen Vekil Bekle’nin bizden bir isteği var mı diye sorması üzerine gazinin “Sevgide karşılık beklersen o tüccarlık olur” cevabı Vekili ve beraberindekilere duygusal anlar yaşattı. Gazi Mesut Kaymaz’ın 15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu okuması üzerine gurur duyduğunu dile getiren Vekil Bekle, “Gazi amcamız yaşan bir tarih, onun vatan aşkı gözlerinden ve sesinden okunuyor. Allah sağlıklı ömürler nasip etsin, dualarını bizden esirgemesin, hakkını helal etsin” ifadelerini kullandı.

Kadın Kooperatifine hayırlı olsun ziyareti

Seferihisar ziyaretinde son durağı Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İletme Kooperatifi olan Vekil Bekle, Seferihisarlı kadınların Harım markası ile ürettikleri ürünleri inceleyip alışveriş yaptı. Seferihisar’ın yöresel yemeklerini deneyen Vekil Bekle, “Burası Seferihisar için çok kıymetli bir değer. Hanımlar hem Seferihisar’ın lezzetlerini tanıtıyor hem de doğal ve el emeği ürünler üretiyorlar. Kadın emeği ve kadın istihdamı için böyle projelerin gelişmesi bizleri gururlandırıyor. Biz de kadınlarımızı desteklemek için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı