Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi Faaliyetlerine Aralıksız Devam Ediyor

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi ‘Yaz Etkinlikleri’ büyük ilgi görüyor. Açılışını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı Urla Uzunkuyu Köy …

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi ‘Yaz Etkinlikleri’ büyük ilgi görüyor. Açılışını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinlikler yaz tatilinde de aralıksız devam ediyor.

İzmir’de ‘’Köy Yaşam Merkezleri Projesi’’ ile köy okulları aktif olarak kullanılıyor. Okul müdürü Pınar Duygu Erdoğan ve Müdür Yardımcısı Zeynep Ahlat Geyik, Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezinde yaz tatilinde planlanan faaliyetler için ev sahipliği yapıyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ağustos ayı boyunca sürecek olan etkinlikler öğrencilerin ve bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hayata geçiriliyor. Etkinlikler kapsamında bilimsel, kültürel, sanatsal faaliyetlerin yanı sıra ‘Bilim Saati’, ‘Okuma Saati’, müzik dinletileri, görsel sanat atölyeleri, halk oyunları eğitimleri, spor etkinlikleri ve sinema gösterimleri gerçekleştiriliyor. Masal Dünyası etkinliği sonrası, kitap okuma etkinliği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Bölümü ile badminton çalışması, sinema gösterimi, Urla Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Fatma Selda Yağcı ile el sanatları ve beden eğitimi öğretmeni Gökhan Şakar ile spor etkinlikleri çalışması yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı