Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarihi Küçüksu Çayırı’nda Lezzet ve Eğlence Dolu “Beykoz Mısır Festivali” Başlıyor

İstanbul’un hafızasına yeşil çayırları ve mısır yeme geleneğiyle kazınan “Tarihi Küçüksu Çayırı” kazanlarda kaynayacak 20 bin mısır ikramı …

İstanbul’un hafızasına yeşil çayırları

İstanbul’un hafızasına yeşil çayırları ve mısır yeme geleneğiyle kazınan “Tarihi Küçüksu Çayırı” kazanlarda kaynayacak 20 bin mısır ikramı, konserler ve çocuk eğlencelerinin yer aldığı “Beykoz Mısır Festivali”yle renklenecek.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde yakın tarihe kadar yeşil çayırlarında ailecek piknik yapıldığı ve mısır kazanlarının kaynadığı mesire, ilçe sakinlerinin katılımıyla tarihteki canlı günlerinden birini yaşayacak.

Beykoz Mısırı İkram Edilecek

Osmanlı döneminde halkın rağbet ettiği ve hatıralarına nakşettiği mısır geleneğini tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılacak festivalde ziyaretçilere ilçenin bereketli topraklarında yetişen Beykoz Mısırı ikram edilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kazan başına geçerek mısır ikram edeceği etkinlik lezzetli ve eğlence dolu anlara sahne olacak.

İsmail Türüt & Damla Yıldız Konseri

İlçe sakinleri ve ziyaretçilere nostalji yaşatacak etkinlik kapsamında mısır ikramının ardından Karadeniz Müziği’nin sevilen ismi İsmail Türüt ve Pop Müzik sanatçısı Damla Yıldız konser verecek.

Tarihi mesireye gelen çocuklar için alanda illüzyon, vantrolog, animasyon gösterileriyle renkli etkinlikler yapılacak.

Beykoz Mısırı’nın tanıtımı amacıyla Cumhuriyetköy’deki “Beykoz Köy Pazarı”nda hafta boyunca ziyaretçilere ve alışverişe gelen İstanbullulara mısır ikram edilecek.

BEYKOZ MISIR FESTİVALİ:

PROGRAM:

Tarih: 27 Ağustos 2022 Cumartesi

Yer: Tarihi Küçüksu Çayırı

Saat:

18:00-Mısır İkramı

19:00-Çocuk Etkinlikleri

20:00-Konser: Damla Yıldız

20:50-Konser: İsmail Türüt

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı