Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof. Dr. Ünal Zenginobuz’un Görevden Uzaklaştırılması Hakkında Açıklama

İktisat Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, hakkında açılan soruşturmaların sağlıklı yürütülebilmesi ve bazı …

İktisat Bölüm Başkanlığı görevini

İktisat Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, hakkında açılan soruşturmaların sağlıklı yürütülebilmesi ve bazı tasarruflarının üniversitemize ve öğrencilerine daha fazla zarar vermesinin önüne geçilmesi amacıyla soruşturmalar sonuçlanana kadar bölüm başkanlığı görevinden ve öğretim üyeliğinden uzaklaştırılmıştır.

Ünal Zenginobuz hakkında yasal mevzuata aykırı tasarrufları sebebiyle 11.08.2022, 16.08.2022 ve 17.08.2022 tarihlerinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığınca açılmış üç farklı disiplin soruşturması devam etmektedir.

Bu soruşturmaların içeriği, Prof. Dr. Ünal Zenginobuz’un yönetmeliğin öngördüğü usullerle bölüm birincisi olarak belirlenmiş öğrencilerin mezuniyet töreni sırasında birincilik ödüllerini almasını engellediği, İktisat bölümüne tanınan kota çerçevesinde alınacak yabancı uyruklu öğrenci adayların başvurularını değerlendirmeyi reddettiği ve bölüme atanmış tam zamanlı bir öğretim üyesinin ders vermesini engellediği yönündedir.

Son olarak, bir öğrencimizin eğitim hayatını etkileyen bir hak ihlali ile ilgili ceza soruşturması başlatılmıştır. Öğrencimizin mahkeme kararıyla kazandığı ek sınav hakkını 30 gün içinde uygulaması yasal bir zorunluluk olmasına karşın aylarca reddettiği, Zenginobuz’un tebliğ edilen mahkeme kararına ve Üniversite Yönetim Kurulu kararına rağmen öğrencinin hakkını ertelediği anlaşılmıştır.

Hakkındaki soruşturmalar göz önünde bulundurulduğunda keyfi tasarruflarla ciddi hukuki ihlal ve mağduriyet oluşturma riski ortaya çıktığından Zenginobuz’un soruşturmalar sonuçlanıncaya kadar öğretim üyeliği de dahil bütün görevlerinden el çektirilmesi aciliyet arz etmiştir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı