Muhammet Turan Elâzığ’ın ardından Van depremi için de kayda değer miktarda giyecek...

Muhammet Turan Elâzığ’ın ardından Van depremi için de kayda değer miktarda giyecek ve yiyecek yardımında bulundu.

PAYLAŞ

Elâzığ depreminin ardından son olarak İran ve İran sınırımıza yakın olan Van ilimiz ve çevresinde gerçekleşen 5,9 şiddetinde deprem büyük paniğe yol açtı. 10 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde birçok ev yıkıldı ve çoğu insan evsiz kaldı. Elâzığ depreminde yaptığı yardımlarla adından oldukça söz ettiren Ağrılı iş adamı Muhammet Turan Elâzığ’ın ardından Van depremi için de kayda değer miktarda giyecek ve yiyecek yardımında bulundu. Elâzığ’da yapmış olduğu yardımın ardından “Doğal felaketlerin yaşandığı her yerde acı vardır, göz yaşı vardır. Biz Elazığ’a da yine yardımda bulunduk herkes gibi ama onların acılarını dindirmek mümkün değil. Gücümüzün yettiği kadar yardımcı olmak ve acıları hafifletmekti amacımız. “ifadelerini kullanan Muhammet Turan oldukça mütevazi olan bu tavrını Van yardımında da devam ettirdi ve gerçekleştirdiği yardımdan sonra ederek “Kimin ne zaman başına ne geleceği bilinmiyor. İran’da meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Orada evleri yıkılan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere de biz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. “İfadelerini kullandı.

 

Yapmış olduğu bu açıklamalarda da yardımlarına devam edeceğini bildiren Muhammet Turan yardıma muhtaç olan herkesin yardımına koşmak istediğini fakat bunu maalesef tek başına yapamayacağının üzüntüsünü bildirerek birçok iş adamını yardıma muhtaç insanlara yardıma davet etti. Muhammet Turan sadece doğal afetler sonucu yardıma muhtaç olan insanlara değil aynı zamanda köy okullarına da birçok yardımda bulunmuştur.

 

Türkiye’nin birçok bölgesinde yardıma muhtaç aile ya da okullarımız oluyor. Bizde elimizden geldiği kadar buralara yardım yapmaya çalışıyoruz. “Diyen Muhammet Turan “Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onlar ayardım yapmak aslında geleceğe bir yatırımdır. Bizde bu bağlam da şirket olarak köy okullarına yani yarınlarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. “

Hayırseverlerin de bu bağlam da düşünmesi ve ihtiyaç sahiplerine yardım yapmalarının önemini anlatan Muhammet Turan “Hiçbir yardım karşılıksız kalmıyor. Yapılan iyilik ve güzellikler illaki bir yerde iyilik olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerde bu fikir ve düşünce ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. “ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ