Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konservatuvar yetenek sınavları için ilk günden yoğun talep

3-4 Eylül tarihlerinde yapılacak Büyükşehir Konservatuvarı yetenek sınavları için başvuru süresi başladı Kocaeli Büyükşehir Belediye …

3-4 Eylül tarihlerinde yapılacak

3-4 Eylül tarihlerinde yapılacak Büyükşehir Konservatuvarı yetenek sınavları için başvuru süresi başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek yetenek sınavları için başvuru süresi 22 Ağustos Pazartesi günü başladı. Yetenek sınavları için ilk günden itibaren yoğun başvuru yapıldı.

Başvuru süresi, 31 Ağustos Çarşamba günü sona erecek.

BAŞVURULAR ONLİNE

Konservatuvar Yetenek Sınavlarının başvuruları online yapılıyor. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ebelediye.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

SINAVLAR 3-4 EYLÜL’DE

Büyükşehir Konservatuvarının sınavları, 3-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Aday öğrenciler, konservatuvarın 7 bölüm ve 29 branşı kapsamında tercih ettikleri bir sanat dalında sınava girecek. Sınavlarda başarılı olan adaylar, kazandıkları bölüm kapsamında, 2 ile 4 yıl arasında sanat eğitimi almaya hak kazanacak.

UZMANLARDAN OLUŞAN SINAV KOMİSYONLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sınav salonlarında bu yıl da alanında uzman eğitmenlerin yer aldığı komisyonlar kuracak. Sınav komisyonlarında, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı eğitmenlerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan uzman akademisyenler görev alacak. Sınav değerlendirmeleri bu komisyonlar tarafından yapılacak.

SINAVLARDA NELERE DİKKAT EDİLECEK?

Komisyonlarda müzik branşı sınavlarına girecek olan adayların tek, çift ve üç ses ile melodi ve ritim tekrarı gibi müzik duyum yetenekleri üzerinde durulacak. Bale braşında fiziksel uygunluk, esneklik, hareket algısı ve müzikal duruşa dikkat edilirken, güzel sanatlar bölümlerinin sınavlarında, verilen kompozisyonun kağıt üzerine kara kalem ile aktarımı istenecek. Geleneksel sanatlar sınavında ise bir ya da üç parçadan oluşan objelerin kağıt üzerine kara kalem aktarımına bakılacak.

7 BÖLÜM 29 SANAT DALI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında, Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 ayrı bölümde ve 29 sanat dalında, iki ile dört yıl arasında sanat eğitimi veriliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı