Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İZSU: “Yağmur suyu hatları ve noktasal müdahalelerle kalıcı çözüm üreteceğiz”

İZMİR (İGFA) – İzmir’de öğle saatlerinde başlayan ve kısa süre içinde yüksek miktarda yağış bırakan olumsuz hava koşulları bazı ilçelerde lokal …

Bu haberin fotoğrafı yok

İZMİR (İGFA) – İzmir’de öğle saatlerinde başlayan ve kısa süre içinde yüksek miktarda yağış bırakan olumsuz hava koşulları bazı ilçelerde lokal su baskınlarına neden oldu. Karabağlar. Konak. Gaziemir ve Buca’da etkili olan yağış sırasında 46 ev ve işyeri için ihbarda bulunuldu. İZSU Genel Müdürlüğü 24 kanal aracı, 93 saha personeli ile sorunlu noktalara müdahale etti. Ekiplerin yoğun çalışmasıyla kentte yaşam kısa süre içinde normale döndü.

Sorunlar tespit edildi, hemen çözüm üretilecek
İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada İklim değişikliğinin sonucu olarak birkaç güne yayılması gereken yağış miktarının yaklaşık 1 saatte düştüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Değişen yağış rejimi nedeniyle uzun kuraklık dönemlerinin ardından çok kısa sürede yüksek miktardaki yağışlar dünya genelinde benzer sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. İZSU Genel Müdürlüğü olarak dirençli bir şehir oluşturmak için yaptığımız tespitler doğrultusunda başta yağmur suyu ayrıştırma kanallarının imalatı olmak üzere çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Buca’da yağmur suyu imalatlarının tamamlandığı bölgelerde her hangi bir sorun yaşanmadı. Uğur Mumcu Caddesi ve Vali Rahmi Bey Mahallesi’ni kapsayan yağmur suyu imalat çalışmaları devam ediyor. Bu bölgenin yağmur sularını toplayan Kozağac deresinin ıslahı tamamlanmış durumda. Yılsonuna kadar bu noktadaki sorun giderilecektir.
İki noktada taşan Çamlık Deresi’ndeki soruna ise suyun akışını önleyen taşıt köprüleri ve dere içerisine izinsiz yapılan binalara ait kolonların neden olduğu tespit edilmiştir. Bunların çözümü için de yetkili kurumlarımızla temasa geçilmiştir.”