Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Okulumda Güçlü Adımlar’ Projesi Kapsamında Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Okulumda Güçlü Adımlar’ Projesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal …

İzmir İl Milli Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Okulumda Güçlü Adımlar’ Projesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda öğrencilerin desteklenmesi ve geliştirilmesini amaçlayan söz konusu projede bu kez sportif alanda yeniliklere imza atıldı. Öğrencilere ‘okçuluk’ ve ‘bocce’ branşını tanıtmak amacı ile alanında uzman eğitimciler okullarda öğrencilere eğitim veriyor. Bu eğitimler ile öğrencilerin spora olan ilgilerini artırmak hedefleniyor.

Okulumda Güçlü Adımlar’ projesi; okullardaki sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri güçlendirerek öğrencilerin özgüvenlerini artırmak, kendilerini ve çevrelerini keşfetmelerine olanak sağlamak ve okullarımızı daha keyifli bir eğitim-öğretim ortamı haline getirmeyi hedeflemektedir. Hedeflere yönelik İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün planlayıp başladığı faaliyetler arasında Cumhuriyet Müzesi ziyaretleri, öğretmenlere yönelik spor ve sağlık seminerleri, okullara kitaplık ve kitap desteği ve Halk Müziği Solo Ses Yarışması bulunuyor. Okuma kültürünü geliştirmek adına akademisyen-öğrenci söyleşileri planlandı. Bu projenin sportif ayağı için ‘Okçuluk’ ve ‘Bocce’ branşlarında eğitimler planlandı. Bu kapsamda ortaokullarda okçuluk, liselerde bocce tanıtımlarına başlandı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği bu iki branşın tanıtımlarında hem öğrencilerin kendilerini keşfetmesi, sosyalleşmesi, okulun kendilerine farklı fırsatlar sunduğu alanlar olduğunu anlaması hem de tüm eğitim paydaşlarının motivasyonunu artırmak amaçlanıyor. Ayrıca ilçe bazında okullara yönelik enstrüman tanıtımı ve müzik dinletisi, sergiler, sinema etkinlikleri gibi daha birçok etkinlik planlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı