Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EÜ’de “El Ele Güvenli Geleceğe” projesi öğrencilere anlatılıyor

Ege üniversitesini kazanarak kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından …

Ege üniversitesini kazanarak kayıt

Ege üniversitesini kazanarak kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından hem yardım ediliyor hem de terör iltisaklı yapılar ile ilgili bilgiler veriliyor.

Ege Üniversitesi Merkez Kütüphane önünde, İzmir Valiliği ve İzmir Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen “El Ele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında stant kuruldu. Üniversiteyi yeni kazanan ve kayıt yaptırmaya gelen gençlere ve ailelerine örgütlerin eleman kazanma yolları ve yöntemleri hakkında uzman personel tarafından bilgilendirme yapılıyor. Öğrencilere ve ailelerine konuyla ilgili broşürler verilerek, çeşitli ikramlarda bulunuluyor. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin de standı ziyaret etti.

Stantta görev alan Emniyet Mensupları, “Faaliyetlerimizdeki amacımız, akademik yolculuklarına ilk adımlarını atan öğrenci kardeşlerimizin ayaklarına çakıl taşı dahi değmesini istemiyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Kayıt haftasında ‘El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi kapsamında hem öğrencilerimizi hem velilerimizi bilgilendiriyoruz. Özellikle terör örgütlerinin eleman temin etmede kullandıkları kara propaganda, yol ve yöntemleri hakkında farkındalık yaratmak üzerine öğrencilerimizi bilinçlendiriyoruz” dedi.

“Hem öğrencilerimize hem de velilerimize bilgi veriyoruz”

Kayıt için gelen velilerin en çok endişe ettikleri konunun güvenlik olduğuna dikkat çeken Yetkililer, “Velilerimizin evlatlarını buraya gönül rahatlığıyla emanet etmelerini sağlıyoruz. Ege Üniversitesi, Türkiye’nin en güvenli üniversitelerinden bir tanesi. Bizim çalışmalarımıza ek olarak, üniversite üst yönetiminin de aldığı ciddi güvenlik tedbirleri var. Huzurlu ve güvenli bir kampüs öğrencilerimizi bekliyor. Sadece kampüs içi değil; kampüs dışında da şehir yaşamıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Bu bilinçlendirmeler sayesinde veliler buradan gönül rahatlığı ile ayrılıyorlar. Ayrıca velilerimiz yurt konusunda da bizlere güvenerek bilgi almak istiyorlar. Bunun için öncelikle Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtları, sonra öğrenci köyünü ve özel yurtları öneriyoruz. Özel yurtlara bakarken de mutlaka bakanlık veya valilik logosunun olup olmadığını velilerimizden sorgulamalarını istiyoruz” diye konuştu.

Terör iltisaklı yapılarla ilgili çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlediklerini ifade eden Yetkililer, “Bu sene ilk defa planladığımız çevrim içi eğitimleri vermek üzerine Ege Üniversitesi Televizyonu stüdyolarında bir kısa film hazırladık. E-Kayıt sistemi üzerinden kayıt olan öğrenciler de buradan bizim faaliyetlerimizi takip ediyorlar. Güvenlik ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, E-Kayıt işlemlerine devam ediyorlar. Bu çevrimiçi eğitim desteği için de Ege Üniversitesine ve Medya Uygulama ve Araştırma Merkezine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı