Dado Style, Dünyanın İlgisini Çekiyor

Dado Style, Dünyanın İlgisini Çekiyor

PAYLAŞ

Türk tekstil dünyası, rakipsiz markalarıyla büyümeye devam ediyor. Türk üreticilerinin tasarım alanındaki eksikliğini dolduran yeni yüzlerden Dado Style; abiye ve elbise kategorisindeki özgün çizimleri ile mest ediyor.

3 yıl önce moda dünyası ile tanışan markanın başında 1987 doğumlu Dima Aslan bulunuyor. Şam Sanat Kursunda eğitim gören ve yurtdışında modacılık okuyan Aslan, Türk Arap sentezi enfes çizimleri Dado Style markasıyla yurtdışının yolunu tutuyor.  Kuveyt, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan gibi ülkelerde ünlü müşterileri bulunan marka, Avrupa’dan talep görüyor.

Dado Style, Merter’den İhracat Yapıyor

6 yıl önce ülkesinde dönen ve kendi markasın kurma yolunda azmeden Aslan, Dado Stlye markasında gençlere büyük şans veriyor. Ekibini genç, enerjik ve dinamik modacılardan oluşturan genç tasarımcı; “Ekibim benim için altın değerindedir. Markamızı beraber büyüteceğiz, asla yorulmayacağız ve pes etmeyeceğiz” diyerek güven veriyor.

2020 yılıyla birlikte birçok moda markasının zorluk çektiği söylenirken Dado Style, ihracat oranları ile dikkat çekiyor. Ürünlerinin büyük çoğunluğunu yurtdışına gönderen marka, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki meşhur moda evlerine de hizmet veriyor.

Dado Style, Ünlü Simaların Tercihi Oluyor

Dado Style yeni sezon kreasyonlarını sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden tanıtıyor. Instagram sayfası oldukça aktif olan marka; dünyaca ünlü model, sunucu ve fenomenleri de ağırlıyor. Ünlü moda fenomeni Faty Art, modelist Faroha, sunucu Halima Boland ve şarkıcı Zain Karazon Dado Stlye markasının eşsiz modellerini giyiyor.

Arap dünyasının en ünlü moda kuruluşlarından olan Aldonah Beauty ile ürün ortaklığı bulunan marka, şimdilik toptan satışlara odaklanıyor ve bireysel mağazacılıktan uzak duruyor. Merter’deki tek mağaza ile faaliyetlerine devam eden Dado Style, Türkiye’yi başarılı şekilde temsil ediyor.

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ