Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa İnegöl’de karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor

Yoğun kar yağışının sürdüğü İnegöl’de, karla mücadele çalışmaları da hem kırsal hem merkezde aralıksız devam ediyor. İnegöl Belediyesi 31 araç ve …

Yoğun kar yağışının sürdüğü

Yoğun kar yağışının sürdüğü İnegöl’de, karla mücadele çalışmaları da hem kırsal hem merkezde aralıksız devam ediyor. İnegöl Belediyesi 31 araç ve 184 personel ile sahada kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

BURSA (İGFA)- Marmara bölgesinde beklenen kar yağışı dün itibariyle başladı. İnegöl Belediyesi, yapılan uyarılar sonrası karla mücadele çalışmaları için hazırlıklarını tamamlamıştı. Kar yağışıyla beraber 31 araç ve 184 personel ile sahaya inen İnegöl Belediyesi, hem kırsalda hem de merkezde hummalı bir çalışma sürdürüyor.

KIRSALDA KARLA MÜCADELE 24 SAAT DEVAM EDİYOR

Önceliği kırsal mahallelere ulaşımın aksamaması olarak belirleyen İnegöl Belediyesi, daha önceden hazırlanan program doğrultusunda belirlenen bölgelerde sürekli ring halinde. Ekipler 24 esaslı olarak ulaşımın aksamaması için yolları sürekli temizliyor. Yağışın hızını arttırdığı anlarda yollarda kapanmalar yaşansa da kısa sürede kar küreme araçları müdahale ederek ulaşım sağlıyor.

ŞEHİR MERKEZİNDE TUZLAMA VE KÜREME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Aynı şekilde merkezde de kar küreme ve tuzlama çalışmaları sürüyor. Ana arterler başta olmak üzere yollarda ulaşımı aksatmamak adına çalışmalar devam ediyor. Bir yandan da ekipler kaldırım temizliği gerçekleştiriyor. Yayaların kar ve dondan dolayı oluşabilecek buzlanmalara karşı aldığı tedbirlerle şehir içinde ulaşım aksamadan devam ediyor. Şehir merkezinde devam eden çalışmalar kapsamında cami önleri ve cami bahçeleri de kardan temizleniyor.