Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Balkan Tiyatroları Festivali’nde ‘Düğün’ zamanı

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bu sene 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali’, her akşam …

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bu sene 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali’, her akşam tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.10 Mart Perşembe günü perdelerini açan ve sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip edilen festivalin 12 ve 13 Mart’taki konuğu Arnavutluk’tan “Aleksander Moisiu” Tiyatrosu yapmı ‘Düğün’ olacak.

BURSA (İGFA) – Anton Çehov’un yazdığı ve Driada Dervishi’nin yönettiği oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde saat 20.00’de izlenebilecek.

Varlıklı ailelerin mallarını ve servetlerini artırmak için evlilik yoluyla nasıl birbirlerine bağlanmaya çalıştıklarını anlatan oyunun dekor ve kostüm tasarımı Driada Dervishi’ye, müzikleri Two Russian Guitars’a ve Bolero’ya dans düzeni ise Elton Cefa’ya ait.

Festival, ‘Düğün’ oyunun ardından Sırbistan’dan Preşeva Abdulla Krashnica Tiyatrosu yapımı ‘Ölüm ve Kız’ adlı oyunla devam edecek.