Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayraklı’dan ‘Kocatepe’ çıkarması

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Büyük Taarruz ve İzmir’in Kurtuluşu’nun 100. yıl dönümünde, Afyon Kocatepe’de yapılacak ‘Zafer Yürüyüşü …

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Büyük Taarruz ve İzmir’in Kurtuluşu’nun 100. yıl dönümünde, Afyon Kocatepe’de yapılacak ‘Zafer Yürüyüşü’ne katılmak üzere yola çıkan yüzlerce vatandaşı alkışlarla uğurladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 9 Eylül’de İzmir’de tamamlanacak yürüyüşe katılmak için Bayraklı Belediyesi önünde toplanan ilçe sakinleri, partililer ve yüzlerce vatandaş Afyon’a doğru yola çıktı. Başkan Sandal, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza kadar ayakta tutmak asli görevimiz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dedi.

BAYRAKLILILAR YOLA ÇIKTI

İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü tarihe geçecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesinin Afyon Kocatepe’ye yapacağı zafer yürüyüşüne katılmak üzere vatandaşlar Bayraklı’dan otobüslerle Afyonkarahisar’a hareket etti. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte Başkan Sandal, otobüsleri alkışlarla uğurladı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ HER ZAMAN YAPACAĞIZ

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dediğimiz önemli bir süreçteyiz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Serdar Sandal, “100’üncü yılında ulusal kurtuluş mücadelemizin başladığı Afyon, Kocatepe’ye gidiyoruz. Sabahın 4’üne kadar sembolik olarak yürüyerek; o yoklukta, bitkinlikte, çaresizlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatan evlatlarının verdiği mücadeleyi bir defa daha idrak etmiş olacağız. Bu ülkede cumhuriyet, bayrak ve Atatürk devrimleri masa üzerinde kazanılmadı. Bedeller ödendi, kanlar döküldü. Bizim bu ülkeye, değerlerimize Atatürk’e bağlılığımızın temellerinde de bunlar var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza kadar ayakta tutmak asli görevimiz. Bunun için üzerimize ne düşüyorsa, ne yapmamız gerekiyorsa dün olduğu gibi bugün de, yarın da hep beraber yapacağız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dediğimiz bir süreçteyiz. Öfkemizi, tartışmamızı, kavgamızı bir tarafa bırakacağız. Önümüzde kocaman bir süreç var. Yolunuz açık olsun. Afyon’da görüşmek üzere” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı