Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFAD 361 bin kişiye ulaştı

Batman İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü 2021 yılında kentte yaklaşık 361 bin kişiye eğitim verdi… Ercan ARSLAN (BATMAN İGFA)- Eğitimleri …

Batman İl Afet ve

Batman İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü 2021 yılında kentte yaklaşık 361 bin kişiye eğitim verdi…

Ercan ARSLAN (BATMAN İGFA)- Eğitimleri vermelerindeki amaçlarının hem farkındalık yaratmak hem de dirençli bir toplum yaratmak olduğuna dikkat çeken AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, kış tedbirlerini de almaya devam ettiklerini belirtti. Müdür Bakır, ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan edilen 2021 yılı içerisinde Batman merkezde Vali Hulusi Şahin, ilçelerde de kaymakamlıkların koordinesinde eğitimlerini gerçekleştirdiklerini kaydetti. Müdür Bakır, “Pandemi koşulları da dikkate alınarak yüz yüze eğitimler gerek sahada, gerekse çevrimiçi online şeklinde oldu. Eğitimleri yaparken de sadece bAFAD olarak değil, üniversitesiyle, Milli Eğitim Müdürlüğüyle, tüm kurum ve kuruluşlarıyla, STK ve AFAD gönüllüleriyle beraber eğitimlerimize devam ettik. 2021 Yılı itibariyle toplamda da 361 bin kişiye ulaşmış olduk” dedi.

“TATBİKATLARA AĞIRLIK VERİLECEK”

Afet farkındalık konusunda eğitimlerin verildiğini kaydeden Bakır, “Bireyin herhangi bir deprem, sel, çığ gibi herhangi bir afet olayında nasıl davranması gerektiği, ilk 6 saatte olması gerekenler ve sonrasında neler yapması gerektiği konularının hepsi eğitimlerimizde yer alan konulardı” dedi. Batman Valisi Hulusi Şahin, tüm eğitmen ve paydaşlara teşekkür eden Müdür Bakır, 2022 yılında tatbikatlara ağırlık vermeye devam edeceklerini kaydetti.