Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

75 ülkenin diplomasisi Antalya’da ağırlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışta 17 devlet ve hükûmet başkanı, 80 bakan olmak üzere 75 ülkeden katılımcı yer aldı …

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışta 17 devlet ve hükûmet başkanı, 80 bakan olmak üzere 75 ülkeden katılımcı yer aldı.

ANTALYA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ev sahipliğinde ikinci kez Antalya’da düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) Belek Turizm Bölgesi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde başladı.

Bu yıl “Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak” temalı ADF’nin açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun yanı sıra 17 devlet ve hükûmet başkanı, 80 bakan, 39 uluslararası örgüt temsilcisi olmak üzere 75 ülkeden katılımcı yer aldı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, açılışa video konferans yöntemiyle katıldı.

Açılıştaki konuşmalar Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Arapça olmak üzere 6 dile tercüme edildi.

200’ü yabancı 585 gazetecinin takip ettiği ADF’de, dünya gündeminin sıcak başlıkları vizyoner bir bakış açısıyla ele alınacak. Forum paneller, oturumlar ve ikili görüşmelerle 3 gün sürecek.