Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yılın En İyi İşverenleri 30 Mart’ta açıklanacak

Great Place to Work® Yılın En İyi İşverenleri Listesi 30 Mart 2022’de açıklanacak Günümüzde çalışanlar açısından organizasyonlarda …

Great Place to Work®

Great Place to Work® Yılın En İyi İşverenleri Listesi

30 Mart 2022’de açıklanacak

Günümüzde çalışanlar açısından organizasyonlarda güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhunun maddi beklentilerin önüne geçtiği görülüyor. Great Place to Work® Enstitüsü, bu değerleri karşılayan ve çalışanlarından geçer not alan şirketlerin yer aldığı 2022 Yılının En İyi İşverenleri Listesi’ni 30 Mart 2022 tarihinde açıklayacak.

Sahip olduğu metodolojiyle 1992 yılından bu yana 100 milyonun üzerinde çalışanla anket gerçekleştiren Great Place to Work® Enstitüsü, Türkiye’nin en iyi işverenlerini açıklamaya hazırlanıyor. Yerel ve uluslararası kuruluşların katıldığı Great Place to Work® harika iş yeri sertifikası almaya hak kazanan şirketler içerisinden en iyi sonuçlara sahip şirketler Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi ile açıklanacak.

“Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi” sürecine Great Place to Work® sertifikalı şirket havuzunda yer alan şirketler katılıyor ve “Herkes İçin Harika İşyeri” kriterlerinde en iyi performansı gösterenler, “2022 Yılının En İyi İş İşverenleri Listesi”nde yer alıyor.

Eyüp Toprak:

“Güvene dayalı işyeri kültürü artık her şeyden daha önemli hale geldi”

Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak: “İş yaşamında yeni çalışma sistemlerine uyum sürecinde çalışan memnuniyeti, organizasyonların stratejilerinde vaz geçilmez ve göz ardı edilemez bir noktaya geldi. Pandemi sürecinde dünyanın dört bir yanında yaşanan kapanmalar, işteki sorumlulukların büyük bir bölümünün rahat bir şekilde evden veya herhangi bir lokasyondan yapılabileceğini gösterdi ki bu yeni çalışma sistemi sayesinde artık ülke, bölge veya kıta bağımlılığı ortadan kalktı. Örneğin bugüne kadar fiziki gerçekleşen beyin göçü, artık internet üzerinden sanal olarak gerçekleşir oldu. Bu, organizasyonların yeni yeteneklere erişimini kolaylaştırdığı kadar zorlaştırıyor da. Ayrıca ellerindeki yetenekleri tutmaları konusunda da bir meydan okuma anlamına geliyor. Değişen dünyada yatırımcıların da artık ilk baktıkları yer kurum kültürü. Tüm bu ve benzer nedenlerle güvene dayalı işyeri kültürü de her şeyden önemli hale geldi. Great Place to Work® Enstitüsü olarak 1992’den bu yana gerçekleştirdiğimiz 100 milyondan fazla çalışan anketinden elde ettiğimiz engin bilgilerle, bir işyerini harika hale getiren şeyin ‘güven’ olduğunu gördük” dedi.

Eyüp Toprak:

“Pozitif çalışan deneyimi sunan organizasyonlar 3 kat daha fazla finansal performans elde ediyor”

Gerçekleştirilen araştırmalar ve analizler ile pozitif çalışan deneyimine sahip Great Place To Work® sertifikalı şirketlerin, diğer şirketlere göre 3 kat daha fazla finansal performans elde ettiğini tespit ettiklerini belirten Eyüp Toprak, “Bu organizasyonların inovasyon kültürü oluşturmada da daha güçlü olduklarını gördük. Geleceğin dünyasının şekillenmeye başladığı şu günlerde çalışma ve iş modelleri büyük değişim yaşıyor. Anlıyoruz ki çalışanlar, huzur içerisinde çalışabilecekleri ortamlar istiyorlar. Buna bağlı olarak artık kurum kültüründen sadece İnsan Kaynakları değil, üst yönetimden orta ve ilk kademeye kadar tüm yönetim ve lider ekibi sorumlu. Organizasyonda mevcut durum ile varılmak istenilen hedef net olarak bilinmeli ve strateji buna göre kurgulamalı. Great Place to Work® Enstitüsü olarak bizler, organizasyonların çalışan deneyimini ölçmelerine ve geri bildirim toplamalarına yardımcı oluyoruz. Sertifika süreci sonucunda Great Place To Work® sertifikası unvanına sahip olan organizasyonlar, hem mevcut ve potansiyel çalışanlarına harika bir iş yeri oldukları mesajını veriyorlar hem de Great Place to Work® logosunu iş ilanlarında, web sitesinde, kariyer sayfalarında ve sosyal medya kanallarında kullanarak harika bir iş yeri olduklarını dünyaya duyurabiliyorlar. Böylece bir yandan organizasyonlarındaki yetenekleri daha yüksek oranda elde tutabiliyor diğer taraftan da arzuladıkları yetenekleri kendilerine çekebiliyorlar” dedi.

Eyüp Toprak: “Listemizde yer alan organizasyonlar diğerlerine ilham verecek”

Eyüp Toprak, “3O Mart 2022’de açıklayacağımız ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ ile çalışan deneyiminde diğer şirketlere göre en iyiler konumuna gelmiş organizasyonları açıklayacağız. Bu listenin ülkemizde faaliyet gösteren ve çalışanları için harika bir işyeri inşa ederek geleceğin yüksek performanslı şirketlerinden biri olmak isteyen tüm kuruluşlara ilham vereceğini düşünüyorum. Harika bir işyeri haline gelmeyi hedef koyan ve bu stratejik yatırımın önemini keşfeden tüm organizasyonların, bu alandaki güçlü uzmanlığımız ve teknik altyapımız ile her zaman yanındayız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı