Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Puratos, Türkiye’nin Harika İşyerleri Arasında Yerini Aldı

100 yılı aşkın bir süredir dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunan Puratos’un Türkiye …

100 yılı aşkın bir

100 yılı aşkın bir süredir dünya çapında pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine kaliteli ürünler ve çözümler sunan Puratos’un Türkiye operasyonu, Türkiye’nin harika işverenleri arasında yerini aldı. Puratos, kurum kültürü ve çalışan deneyimi üzerine çalışmalar yürüten Great Place To Work Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yüksek güven kültürüne sahip iş yeri kriterlerini sağlayarak ‘Great Place to Work’ sertifikası almaya hak kazandı.

Pastacılık, ekmekçilik ve çikolata sektörlerine sunduğu kaliteli ürün ve çözümlerle kendi alanının küresel lideri olan Puratos, Türkiye’de 30 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. 81 ülkede üretimi bulunan, 100’den fazla ülkede 9 bin 500’ü aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Puratos’un Türkiye operasyonu, başarıyla yürüttüğü çalışmaların temeli olan insan yönetimi süreçlerini ‘Great Place to Work’ sertifikası ile taçlandırdı. Puratos Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Pilav, dünyanın en iyi işverenleri arasında yer alan Puratos’un Türkiye’nin harika iş yerlerinden biri olarak sertifikalandırılmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Purotos’un insana yönelik sihirli formülü

Purotos’u harika iş yerleri arasında gösteren iç görünün çalışanlardan gelmiş olmasının büyük değeri olduğunu belirten Ebru Pilav, “Puratos tüm dünyada sadece müşterilerine değil çalışanlarına da iyilik vaat eden bir kuruluş. Çalışan deneyimini insanların potansiyelleri üzerine kurguluyor ve bu potansiyeli performansa dönüştürecek ortam ve araçları sunuyoruz. Çalışanlarımıza, inanılmaz ilham verici bir motto ile sesleniyor ve “Kendiniz olmanın büyüsünü yaşayın!” diyoruz. Tüm bu çabaların değer bulduğunu görmek ve çalışanlarımızın değerlendirmesiyle harika iş yeri sertifikasyonu almak çok değerli” ifadelerini kullandı.

Yüzde 89’luk bir değerle harika iş yeri

Puratos Türkiye çalışanlarının yüzde 90 oranında katılım gösterdiği Great Place to Work analizinde şirket, yüzde 89 oranında harika iş yeri olarak değerlendirildi. Ebru Pilav, katılım oranının da değerlendirme sonucu kadar mutluluk verici olduğunu belirterek şunları söyledi: “Puratos’un çalışan bağlılığı oluşturma hedefi çalışan deneyimi kurgusunun en önemli noktası. Ekip arkadaşlarımızın şirketle ilgili değerlendirmeye gösterdikleri istekli katılım, bağlılık oranlarımızın da göstergesi. Puratos çalışanları şirketlerinde çalışmanın anlamlı ve değerli olduğunu düşünüyor, burada kendilerini ifade edebilecekleri içten bir iş birliği ortamı olduğunu, çok önemsendiklerini, saygı gördüklerini ve desteklendiklerini biliyorlar. Takım üyeliği, dostluk, adalet gibi Puratos çalışan felsefesinin en önemli noktalarında yüzde 90 ortalamanın üzerinde bir değerlendirme yapıyorlar. Gelişim alanlarımız elbette var ve şimdi harikanın ötesine geçmenin hazırlığı içindeyiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı