Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nestlé Waters Türkiye 10 Yılda 550 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı

Ambalajlı su sektörünün lider markası Nestlé Waters, suyun geleceği ve sürdürülebilir yönetimi için su tasarrufu sağlamaya yönelik çalışmalarını …

Ambalajlı su sektörünün lider

Ambalajlı su sektörünün lider markası Nestlé Waters, suyun geleceği ve sürdürülebilir yönetimi için su tasarrufu sağlamaya yönelik çalışmalarını artırdı. Bursa Kestel’de bulunan fabrikasında 10 yılda yaklaşık 550 milyon litre su tasarrufu sağlayan Şirketin Türkiye Genel Müdürü Michel Beneventi Dünya Su Haftası’nda, “gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras su” dedi.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider su şirketi Nestlé Waters, Türkiye’de sürdürülebilir su yönetimi için çözüm üretilmesi amacıyla yerel su kullanıcıları, paydaşlar ve küresel uzmanlarla birlikte çalışıyor. Yaklaşık 10 yıldır suyun geleceğinde kalıcı bir fayda yaratacak tasarruf çalışmalarına odaklanan Şirket, Bursa’nın Kestel ilçesinde bulunan Erikli Su Fabrikası’nda 10 yılda paydaşlarıyla gerçekleştirdiği farklı projelerle yaklaşık 550 milyon litre su tasarrufu sağladı.

Su Dolumunda Kayıpları Azalttı

Nestlé Waters Türkiye, üretim sürecinde suyu daha verimli şekilde kullanmak amacıyla birden fazla proje yürütüyor. Özellikle suyun geri kazanımını önceliklendiren Su Görevi projesiyle (Water Task) ile 250 milyon litre su tasarrufu sağlayan Şirket, damacana yıkama sistemlerinde aynı hijyenik etkiye sahip tasarruflu nozul sistemleri kullanıyor. Bu sayede yaklaşık 150 milyon litre su tasarrufu elde edilen fabrikada, ayrıca dolumdaki kayıpların azaltılması amacıyla Net İçerik (Net Content) projesi uygulanıyor. 6 yıldır kullanılan bu yöntemle de şu ana kadar 150 milyon litre su geri kazandırıldı.

Suyun Verimli Yönetiminden de Sorumluyuz

Gelecek nesillere bırakılabilecek en değerli mirasın su olduğunu ifade eden Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Michel Beneventi, bu sene 23 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında kutlanan Dünya Su Haftası’nda şunları söyledi: “Gelecek nesillere sağlıklı su kaynakları bırakmak amacıyla sürdürülebilirliği yaptığımız işin merkezine koyuyor, Türkiye operasyonlarımızda da su kaynaklarını daha etkin yönetmeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımızda sadece ürünlerimize değil, tüm tedarik zincirine odaklanıyoruz. Kaynağından başlayarak tüketicimize ulaşana kadar geçen tüm süreçlerde suyun en verimli şekilde yönetilmesi için sorumluluk alıyoruz. Bunun için de paydaşlarımızı da içine alan, gerekli kurumlarla iş birliği yaptığımız kapsamlı stratejiler ve hedeflerle hareket ediyoruz. Erikli markamızla ‘Korumamız Gerekli İnisiyatifi’ çatısı altında başlattığımız, lezzetimizin kaynağı olan Uludağ’ın doğal zenginliklerine sahip çıkmaya yönelik projemiz, kurumsal hedeflerimizin en etkin örneği.”

Son 30 yıldır Stockholm Uluslararası Su Enstitüsü (SIWI) tarafından organize edilen Dünya Su Haftası, suyun geleceği ve su tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla dünya çapında kutlanıyor. Böylece, insanların su kullanım alışkanlıkları üzerinde kalıcı etkiler yaratılması, konu ile ilgili farkındalığın ve su tasarrufuna yönelik çalışmaların artırılması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı