Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kocaeli Büyükşehir’in yatırımları altyapıya

Büyükşehir, Kocaeli genelindeki yatırımlarının büyük bölümünü altyapıya ayırdı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla …

Büyükşehir, Kocaeli genelindeki yatırımlarının

Büyükşehir, Kocaeli genelindeki yatırımlarının büyük bölümünü altyapıya ayırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen 10. Açılış Bayramı’nda son iki yılda Kocaeli’ye yapılan yatırımların toplu açılışı gerçekleştirilmişti. 10. Açılış Bayramında Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’ye kazandırdığı 77 eserin de açılışı yapıldı. Büyükşehir, Kocaeli’nin sağlıklı bvir kent olması için altyapıya önemli yatırımlar yaptı.

ALTYAPI YATIRIMLARI TAM GAZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSU ve İSAŞ tarafından gerçekleştirilen yatırımlar vatandaşların temiz içme suyu hatları ve atık suların sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesine imkan sunarken, yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlarla enerji tasarrufu sağlandı. Büyükşehir, 719 km içme suyu, 348 km kanalizasyon, 129 km yağmursuyu ve 12.4 km dere ıslahı gerçekleştirdi. Muhtelif ilçelerde 34 adet içme suyu deposu tamamlayıp hizmete alan Büyükşehir, Cumaköy Göleti ve Cumaköy-Denizli Göleti arası iletişim hattını tamamladı. Büyükşehir, uygun çalışma ortamı sağlanması amacıyla 2 katlı 890 metrekare alana sahip İSU Hizmet Binasını açtı.

TAVŞANCIL VE YUVACIK’A TEMİZ SU TANKI

İSAŞ tarafından yapılan Tavşancıl İlave Temiz Su Tankı ve Ek Ünitelerinin hizmete alınması ile 81 bin 820 hanenin 1 günlük su ihtiyacı karşılanırken Yuvacık Artıma İlave Temiz Su Atık tankı ile 59 bin 240 hanenin 1 günlük su ihtiyacı temin edildi.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ’YLE ENERJİ ÜRETİMİ

İl genelinde 266 bin 5 ton asfalt ve 318 bin 265 metrekare parke imalatı yapılan Büyükşehir, Gebze ve Başiskele ilçelerinde 2 adet çamur yakma tesisini faaliyete soktu. İSAŞ tarafından kurulan Yuvacık Arıtma Tesisi Güneş Enerji Santrali 1, yıllık 1 milyon 658 bin kWh enerji üretimi ile 580 hanenin 1 yıllık elektrik ihtiyacı karşılıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı