Hosting Nedir?

Hosting Nedir?

PAYLAŞ

Her internet sitesi, ne kadar küçük olursa olsun, bir alan adı ve web hostingi olmak zorundadır.Alan adı veya domain sitenizin ismidir. Yani insanlar arama butonuna alan adınızı yazarak sitenize olaşabilirler.Hosting ise, internet sitenizde bulunan içeriklerin tamamının yerleştirileceği alandır.
Hosting ve alan adına sahip olduğunuz sürece insanlar sizin sitenizi ziyaret etmeye başlayabilirler.

Hosting aslında sitenizin bağlantılarını ekleyebileceğiniz boş bir alandır. Çeşitli eklentiler yaparak siz bu alanı doldurursunuz. Bir çok web sitesi için bağlantı dosyalarınızı File Transfer Protocol (FTP) uygulamanız gerekir.

Çünkü FTP iki bilgisayar arasında dosya transferi yapılmasını sağlar.
Bu transfer web sitesi sahibinin bilgisayarı ve web sitesi hosting hesabı arasında gerçekleşir ve bu sayede web sitenizin içeriği yüklenmiş olur.Sitenizin bulunduğu https://www.sunucucozumleri.com sunucuda pek çok başka server da bulunur. Sunucu Domain Name System (DNS) sayesinde hangi sitenin kendi içinde bulunduğunu bilebilir. Böylelikle web siteniz, sunucu içindeki yerini korur ve ziyaret etmek isteyenler kolaylıkla sunucu içinden internet sitenize ulaşım sağlayabilirler.

PAYLAŞ