Darülkurra Vakfı Geleneği Sürdürüyor

Darülkurra Vakfı Geleneği Sürdürüyor

PAYLAŞ

Osmanlı döneminde çok yaygın olan Darülkurra din ve devlet işleri ayrılmadan önce epey yaygındı.  Vakıf, günümüzde sınırlı sayıda faaliyetlerini sürdürüyor.

Kuranla İlgili Faaliyetler

Darülkurra temelde kıraat ilmi, Kuranla ilgili faaliyetleri ifade eder. Günümüzde Kuran kursları da  vakıfların bir parçası olarak düşünülebilir.   Darül kurra vakfı   bünyesinde bu amaçla günümüzde de birtakım etkinlikler sürdürülmektedir. Hafızlar özellikle bu etkinliklerde aktif şekilde yer almaktadır. Sitemiz üzerinden de görüleceği üzere yeni dönem etkinlikleri, 2018-2019 kurs kayıtları ile sağlanabilir. Siz de bu alanda ilgiliyseniz kaydınızı yaptırarak   sürece dahil olabilirsiniz.

Nasıl İşleyiş Sürdürülür

İşleyişin nasıl sürdürüldüğüne bakılırsa,  Darülkurra Vakfı bazı temel birimlerden oluşmaktadır. Denetim ve heyet temsil bölümü, mütevellit heyeti, yönetim ve denetim kurulları ile uzun vadede hizmetler sürdürülmektedir. “Vakfımız “ bölümüne gelerek sitemide de bu ayrıntılı isimleri görebilirsiniz.

Sosyal Medya Takip Ve İletişim

Vakıf bünyesinden birileri ile görüşmek istiyorsanız,  etkinliklere katılmak, bunları takip etmek istiyorsanız sitedeki iletişim bölümünü kullanabilir, ayrıda sosyal ağlar üzerinden de takip gerçekleştirebilirsiniz.  Doğrudan kurumu görmek isteyen kişiler İstanbul Fatih semtindeki açık adresi de bu bölümden görebilir. Dileyen kişiler form göndermek üzere iletişim bölümündeki bilgileri de doldurabilir.

İcazet Merasimi

Aşere Takrib ve Tayyibe etkinlikleri ile icazet merasimi etkinliklerini görebiileceğiniz  Darlkurra Vakfı’nda talebeler etkinliklerde çeşitli okumalara katılmaktadır. Yapılan etkinlik Çay tv üzerinden de  izlenebilmektedir.  Sitemiz üzerinde, icazet alacak öğrencilerin listesini bulabilirsiniz. Bilgilerde hangi memleketten oldukları da yer almaktadır.

Bağış Yapmak İsteyenler İçin

Darül kurra  Vakfı bağışları için online platformda yer alan bağış kısmına tıklayarak bilgileri elde edebilirsiniz.  Online bağış bölümünde, banka hesap numaraları Türk lirası ve euro birimi üzerinden paylaşılmıştır.  Ne kadar bağış yapmak istiyorsanız IBAN ve şube bilgileri gibi ayrıntılara bakarak online gönderim yapabilirsiniz. Bu bağışlar kurumun devamlılığı ve daha fazla etkinlikte yer alması, eğitimleri daha etkili şekilde vermesi bakımından önemlidir.  Osmanlı Dönemi’nden kalma bu kurumların devamını isteyen kişiler bu şekilde katkılarını sunabilmektedir.  Kurumumuz, öğrencilerin Kuran öğrenmesi ve kendilerini bu konuda geliştirmesi için hızla faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK