Çene Kisti Ameliyatı

Çene Kisti Ameliyatı

PAYLAŞ

Ağız ve diş sağlığının yeterince dikkat edilmemesi sonucunda bazı kişilerin çenelerinde oluşan kistlerin temizlenmesi için çene kisti ameliyatı yapılmaktadır.

Basit bir diş çürüğünün bile oldukça kötü sonuçları olabilecektir. Zamanında tedavi edilmeyen ya da doğru tedavi edilmeyen diş hastalıklarında istenmeyen sonuçların alınması oldukça sık rastlanılan durumlardandır. Çene cerrahisi içerisinde değerlendirilebilecek olan çene kisti ameliyatları en çok rastlanılan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Yapılacak cerrahi müdahaleler uzman doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Çene kisti ameliyatı gibi cerrahi müdahaleler gibi basit gibi görünen ancak çok önemli olan muayeneler de kliniğimizde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Çene Kisti Nedir?

Çene kemiği içerisinde bulunan boşluklarda içi sıvı dolu etrafı epitel adı verilen zar ile çevrili olan oluşumlar kist olarak adlandırılmaktadır. Vücutta bulunan diğer kemiklere nazaran en çok çene kemiğinde rastlanmaktadır. Eğer zamanında müdahale edilmezse daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Çene kistlerinin temizlenebilmesi için yapılabilecek olan en etkili yöntem ameliyat olabilecektir. Genel olarak kistlerin oluşma nedenleri zamanında tedavi edilmeyen çürük dişlerdir. Bu dişler eğer zamanında tedavi edilmezse dişin kurtarılamaz boyutlarda aşınmasına ve hatta çene kemiklerinin de aşınmalarına neden olabilmektedirler. Bu nedenle özellikle ağız ce diş sağlığının korunabilmesi için periyodik olarak muayenelerin zamanında yapılmaları gerekmektedir. Siz de çene kisti ameliyatı, ağız ve diş sağlığı ile ilgili her şey için bizlerden hizmet alabilirsiniz. www.pourdent.com internet sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

PAYLAŞ