Adana Ramazan İmsakiyesi

Adana Ramazan İmsakiyesi

PAYLAŞ

2019 Adana Ramazan imsakiyesi ile iftar ve sahur vakitlerini an be an takip edebilir, sahurun saat kaçta olduğunu ve iftara ne kadar zaman kaldığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda iftar ezanı okunma zamanı, teravih namazı saati ve Adana için tüm namaz vakitlerini yine Adana Ramazan imsakiyesi sayfasından takip edebilirsiniz.

6 Mayıs 2019 günü başlayacak olan Ramazan ayı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın duyurduğu imsak vakitleri ile sürdürülecek. 30 günlük oruç süresi ise 3 Haziran Pazar günü sona erecek. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olan Ramazan, oruç ile birlikte bu ayı nasıl idrak edilmesi gerektiğini bizlere öğretir. Ramazan ayı Allah’ı tazim etmek ve şükretmek için bin aydan daha hayırlı olan aydır.

Adana il ve ilçelerinde yaşayan Müslümanlar Ramazan’ın ilk günü oruçlarını saat 19:38’de açacak. Tan yerinin ağardığı sabah namazı saati ise sahur vaktini belirleyerek ilk gün saat 04:01’de ezan okunacak. Adana kategorisinde Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan verilerle özel bir sayfa hazırlanmış ve merak edenler için Adana Ramazan imsakiyesi olarak yayınlanmıştır.

Adana namaz saatleri dışında Ramazan sofralarını renklendirmek için birbirinden leziz tarifleri iftarsaati.org adresinden bulabilir; üstelik sadece yemek tarifleri kategorisi değil, sağlık önerileri ve çeşitli dini konularda da buradan geniş bilgiler alabilirsiniz. İftar saatine kalan süreyi il ve ilçe şeklinde siteden arattırarak rahatlıkla görebilirsiniz.

PAYLAŞ