OSMANLI TESBİHÇİLİK 40 YILDIR TESBİH ÜRETİYOR

OSMANLI TESBİHÇİLİK 40 YILDIR TESBİH ÜRETİYOR

PAYLAŞ

Osmanlı Tesbihçilik Türk kültürü içinde yer edinen bir değer olan tespihlerin üretimine tam 40 yıldır devam ediyor. Üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi, farklı tasarımları ve kusursuz işçiliği ile tespih üretim sektöründe fark yaratan ve başarı sağlayan firma hem yurt içinde hem de yurt dışında ticaret hacmini genişletiyor. İlk olarak küçük bir işletme ile üretim sektörüne merhaba diyen Osmanlı Tesbihçilik, günümüzde tam altı şubesi ile hem üretimini hem de ticaretini sürdürüyor.

1980 yılında Adana Mısır Çarşısı’nda üretime başlayan ve tespihlerini Adana halkına sunan Osmanlı Tesbihçilik, kısa zaman içerisinde başarıyı yakaladı ve şubeleşerek bu başarısını kanıtladı. Günümüzde Adana dışında ülkemizin çeşitli yerlerine de tespih satışı yapan firma, yurtdışına da ihracat yaparak büyümesini sürdürüyor.

Küçük Aile İşletmesinden Aile Şirketine

Osmanlı Tesbihçilik bir başarı öyküsüyle karşımıza çıkıyor. 1980 senesinde Kemal Bozkurt’un girişimi sayesinde küçük bir aile işletmesi olarak Adana Mısır Çarşısı’nda çalışmalarına başlayan firma daha sonra diğer aile üyelerinin katkıları ile kısa sürede yurt genelinde bir başarıya imza attı ve şirketleşerek ticaret hacmini genişletti.

İç piyasadan sorumlu olan Emre Bozkurt ve Mehmet Bozkurt sayesinde Türkiye içinde başarıyı yakalayan Osmanlı Tesbihçilik, dış piyasadan sorumlu olan Ahmet Bozkurt sayesinde yurtdışına açıldı ve yurtdışındaki ilk şubesini Dubai’de açtı. Bu aile şirketine en büyük katkılardan biri de usta ellere sahip olan Faruk Bozkurt ve Ahmet Bozkurt geliyor. Çünkü Ahmet Bozkurt ve Faruk Bozkurt tasarımları ile fark yaratıyor ve tespih sektöründe diğer üreticilerden kendisini ayırıyor.

Osmanlı Tesbihçilik İle Kaliteli Malzeme, İnce İşçilik

Kaliteli malzemelerin ve ince işçiliğin önem taşıdığı sektörlerden biri olan tespih sektörü oldukça geniş ve bu sektörde farkı yakalamak oldukça güç… Osmanlı Tesbihçilik bu farkı yakalayarak başarıya ulaştı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan, ince işçilikle gösterişli hale getirilen tespihleri tespih severler ile buluşturdu.

Tespih üretiminde kullandığı birbirinden farklı taşları en güzel şekilde işleyen Osmanlı Tesbihçilik yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da adından başarıyla söz ettiriyor. Günümüzde Akdeniz’de en çok kargoyu çıkartan firma, ülke gelirine de büyük katkı sağlıyor.

 

PAYLAŞ